Polski producent folii stretch

Folię stretch wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu, gdzie może służyć jako element opakowania. Z tego względu zastosowanie tego praktycznego materiału jest wyjątkowo szerokie. Ważne jednak, aby korzystać ze starannie wyselekcjonowanych produktów, co do których można mieć pewność, że doskonale spełnią one swoje zadanie. O odpowiedniej jakości z pewnością można mówić w przypadku oferty polskiego producenta folii stretch, czyli Ergis.eu. Firma ta doskonale zna wymogi wobec tego typu wyrobów, dlatego przykłada szczególną wagę do produkowanych folii.

Folia pre-stretch

Z czego zrobiona jest folia stretch?

Folia stretch to wyjątkowy materiał, który ze względu na swoje właściwości może być z powodzeniem wykorzystywany do wielu zastosowań. Swoje szerokie wykorzystanie zawdzięcza przede wszystkim tworzywom, z jakich powstaje. Z czego wykonana jest folia stretch? Tego typu wyroby produkowane są z liniowego polietylenu, koniecznie o niskiej gęstości. Znane pod nazwą LLDPE tworzywo odznacza się przede wszystkim wysokimi jakością oraz wytrzymałością, przez co doskonale sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu.

Folia typu stretch - rodzaje

Folia stretch stanowi materiał o uniwersalnym charakterze. Z tego względu posiada bardzo szeroki zakres zastosowań, co jest możliwe głównie ze względu na istnienie kilku rodzajów tego typu wyrobów. Jednym z nich jest folia stretch maszynowa, której można używać do pakowania dużych ilości produktów, w tym całych palet. Taki sposób owijania ułatwia transport, dzięki czemu można łatwo przewozić efekt końcowy produkcji z miejsca na miejsce. Inne rodzaje folii stretch to typy standard, pre-stretch czy ręczny.

Folia stretch ręczna i maszynowa - zastosowanie

Jednym z najpopularniejszych podziałów, jakie można wyróżnić, jeśli chodzi o folię stretch, jest rozróżnienie na folię ręczną i maszynową. Jak sama nazwa wskazuje, taka klasyfikacja dzieli produkt w zależności od sposobu korzystania. Rolka folii maszynowej zawiera o wiele więcej materiału, ponieważ korzysta się z niej w przy użyciu specjalnych urządzeń do pakowania. Natomiast folia stretch ręczna wykorzystywana jest podczas pracy ludzkich rąk, dlatego jej rolki są dużo mniejsze, ale bardziej poręczne.

Gdzie kupić strecz do pakowania?

Odpowiednio przygotowany w procesie produkcji stretch stanowi świetny materiał przeznaczony do pakowania wielu produktów. Doskonale sprawdza się także w masowym owijaniu całych palet. Z tego względu może być swobodnie używana także w wykorzystaniu przemysłowym. Zastanawiając się, gdzie kupić stretch do pakowania, warto skorzystać z oferty Ergis.eu. Jedynie w przypadku zakupu z tak sprawdzonego źródła można mieć pewność, że otrzymany produkt odpowiednio spełni swoje zadanie.